پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: چهارشنبه 1399/3/14 (19:25) تعداد بازديد: 14597 بار

مصرف میوه ها و سبزی ها

مــــرجــــع: 📕 روش‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌ها با غذانویسنده: 📝 حسین میرحیدر
توصیه های طب سنتی
میوه ها و سبزی ها
منبع

روش های پیشگیری و کنترل بیماری ها با مواد غذایی، حسین میرحیدر، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ۱۳۸۰
مصرف میوه ها و سبزی ها

یکی از راه‌هایی که از هجوم و تکثیر لجام گسیختۀ ویروس ها جلوگیری می کند خوردن میوه‌ها و سبزی‌هاست. زیرا میوه‌ها و سبزی‌ها و حبوبات دارای انواعی از ترکیبات شیمیایی هستند که به کمک سیستم دفاعی بدن آمده، با تقویت سیستم، ویروس ها را از بین برده، از توسعه حملات بیماری زای ویروس ها جلوگیری می کنند.

تحقیقات علمی نشان می دهد که در تعداد زیادی از میوه ها و سبزی ها مادۀ مفیدی به نام گلوتاتیون وجود دارد که با تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن موجب آزاد شدن تعداد زیادی سلول های ویروس خوار به نام ماکروفاژ می‌شوند. سلول های ماکروفاژ سلول‌های تخصصی ضد ویروس هستند که ویروس ها را در بند کرده، از بین می برند.

مواد غذایی نظیر آووکادو، هندوانه، مارچوبه، کدو حلوایی و گریپ فروت از منابع غنی مادۀ غذایی مفید گلوتاتیون هستند. و در درجۀ بعد بامیه، مرکبات، گوجه‌فرنگی، سیب زمینی، گل کلم، کلم بروکلی، کلم تکمه ای، طالبی، توت فرنگی و هلو نیز منابع خوبی هستند.

ترکیب شیمیایی بسیار مفید دیگری که در اغلب میوه‌ها و سبزی‌های تازۀ خام وجود دارد، ویتامین C است. ویتامین C مقدار هیستامین را کاهش می‌دهد. هیستامین ترکیب شیمیایی است که در بدن انسان توسط سیستم دفاع طبیعی بدن آزاد می شود و مسئول قسمتی از علائم ناراحتی های آنفولانزا از جمله احساس پری و گوفتگی است در عین حال ویتامین C برای استحکام جدار سلول های سفید خون که برای مبارزه با عفونت نقش مهمی دارند خیلی موثر است.برچسب ها
تغذیه میوه سلامتی تندرستی

  
دارای امتیاز  از 0 رأی