به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: جمعه 1399/3/16 (22:17) تعداد بازديد: 14147 بار

روی عنصری مهم در بدن

دسته بندی: ☑️ تندرستی و سلامتیمنبع علـمی: 📚 کنترل بیماری ها
توصیه های طب سنتی
نقش روی در بدن از نگاه طب سنتی
منبع

روش های پیشگیری و کنترل بیماری ها با مواد غذایی، حسین میرحیدر، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ۱۳۸۰
نقش روی

روی نیز نظیر آهن از فلزات مهمی است که حتی مقدار خیلی کم آن در تقویت مبارزان خط اول جبهۀ سیستم دفاع طبیعی بدن یعنی در تقویت لنفوسیت ها نقش تعیین کننده دارد.

نقش روی در بدن
ایی حکیم | اولین عطاری آنلاین در ایران

دکتر شرمان، استاد و رئیس گروه علوم تغذیه در دانشگاه راتگرز در نیوجرسی می‌گوید: وقتی بدن با یک مهاجم بیماری‌زا مواجه می شود بلافاصله سلول های سیستم دفاع طبیعی بدن تکثیر می شوند بر روی و آهن هر دو در این فرایند سهم موثری دارند.

هرچند مقدار روی در بدن کمتر از میزان ضروری باشد، قدرت دفاع لنفوسیت ها در مقابل مهاجم بیماری‌زا ضعیف تر خواهد بود. خوشبختانه این کمبود روی معمولاً بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد.

در مورد کمبود روی، گیاهخواران بیشتر در معرض خطر هستند زیرا گوشت قرمز کم چربی و غذاهای دریایی بهترین منبع تأمین روی هستند که مصرف نمی‌کنند.

میزان مصرف روی در بدن

اگر به طور متوسط روزانه ۱۵ میلی گرم روی از طریق خوردن غذاهای طبیعی مصرف شود برای فعّال نمودن سیستم دفاع طبیعی بدن کافی به نظر می‌رسد.

نقش زینک در رشد عضلات
ایی حکیم | اولین عطاری آنلاین در ایران

با خوردن ۱۰۰ گرم گوشت قرمز کم چربی در حدود ۳۲ درصد مقدار ضروری روزانه تأمین خواهد شد.

خوردن روزانه حدود ۸۰ عدد تخم کدو حلواییِ درشت که منبع روی است، پس از دو سه ماه به تدریج به رفع کمبود زینک، به خصوص در غدۀ پروستات_ برای کاهش ورم خوش خیم پروستات_ کمک می کند.برچسب ها
تغذیه سلامتی تندرستی

  
دارای امتیاز  از 0 رأی