به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: سه‌شنبه 1399/8/27 (14:4) تعداد بازديد: 14149 بار
 در مجموع 1 راي

دلایل نازایی چیست؟

دسته بندی: ☑️ بیماری هامنبع علـمی: 📚 نسخه شفا
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای نازایی از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Helena Lopes و Pixabay و Monika Balciuniene
نازایی

نازایی دارای علل متعددی است که مربوط به هر دو جنس (زن و مرد) می‌باشد. بارور نشدن یا مربوط به بارور نکردن است یا مربوط به باردار نشدن که هر یک جداگانه بررسی می‌شود.

نازایی
ایی حکیم | اولین عطاری آنلاین در ایران

برای جستجوی بارورکننده (مرد) کار آسان‌تر و ساده‌تر است زیرا با یک آزمایش نطفه علت اصلی معلوم می‌شود. بدین طریقه که کمبود نطفه یا نبودن آن علت را مربوط به مرد، در غیر این صورت بیشتر متوجه زن است. آزمایشات و بررسی های پزشکی زنان مامایی، علت را آشکار می‌سازد در هر صورت برای پیدایش جنین سلامتی هر دو لازم است.

درباره بارداری بیشتر بخوانید

بیماری‌های شایع که باعث نازایی می‌گردد بیشتر از نوع عفونت‌هاست. مثل چسبندگی لوله‌ها وجود عفونت در واژن و کیسه رحم و نیز عفونت شدن خود تخمدان‌ها، کجی رحم، چاقی بیش از حد و عوامل بی‌شمار دیگر.

نازایی
ایی حکیم | اولین عطاری آنلاین در ایران

مرتب بودن سیکل زنانگی و تخمک‌گذاری ماهیانه عامل دیگری است که بایستی به آن توجه نمود.

اگر نازایی به علت تغییرات محیطی داخلی رحم در اثر گرمی مزاج باشد که منی را فاسد و به اصطلاح سوزاند درمان زیر توصیه می‌شود. علائم گرمی مزاج و تغییر محیط داخلی رحم عبارت است از گرمی، غلیظی و سیاهی خون حیض و زیادی رویش موی عانه و احساس گرمی و سنگینی ناحیه رحم.برچسب ها
بارداری بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 1 رأی