پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: شنبه 1399/9/1 (17:47) تعداد بازديد: 14585 بار

درباره ریزش مو بیشتر بدانید

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای ریزش مو از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Yoann Boyer و Tim Mossholder و Yoann Boyer
ریزش عمومی موها

باتوجه به مزاج بیمار و پاکسازی آن از جرم بیماری زا، تغذیه مناسب، خواب و استراحت کافی، شستشوی موها به طور مرتب لازمه مو داشتن است.

بوییدن گل بنفشه، مشک و عطر مفید است. شستشوی موها به طور مرتب لازمه مو داشتن است. بوییدن گل بنفشه، مشک و عطر مفید است شستشوی سر با جوشانده برگ بید، برگ خطمی، برگ اسپرزه، توصیه می‌شود (برای استقامت و پایداری موها).

درباره ریزش مو بیشتر بخوانید

اگر ریزش مو بعد از دوران نقاهت بیماری باشد که ضعف و ناتوانی باعث ریزش مو شده باشد باید از گوشت مرغ، کباب، آب میوه، چلو ساده زرده تخم مرغ استفاده شود.

اگر ریزش مو در اثر تخلخل جلد و اتساع مسام باشد، علائمی چون نرمی پوست، نازکی، لاغری موها، باریک شدن آن‌ها و سرعت ریزش دیده می‌شود. در درمان آن‌ها را روغن آمله، روغن هلیله کابلی، و یا غیر کابلی، با کوبیده مازو و اقاقیا در روغن مورد و یا ساییده لادن در روغن مورد رضایت بخش است.

اگر ریزش موها در اثر انقباض و بسته شدن مسام در اثر خشکی و کثیفی پوست باشد، خشکی، یبوست مزاج خشکی، خشونت و سیاهی در مو مشاهده می‌شود، در کشش، موها زرد کنده شده و جدا می‌شوند، درمان را با ترطیب و نرم کردن مزاج شروع کرده، روغن بابونه و روغن گل برای ماساژ موها به کار برند. درمنه ترکی و برنجاسف را جوشانده آب آن را برای ماساژ سر مصرف نمایند.برچسب ها
پوست مو

  
دارای امتیاز  از 0 رأی