پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: شنبه 1399/9/15 (16:59) تعداد بازديد: 14554 بار

تب علائم چه بیماری‌هایی است؟

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تب مربوط به چه بیماری هایی است؟
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از cottonbro و Gustavo Fring و Victoria Borodinova
تب

درجه حرارت طبیعی بدن حدود ۳۷ درجه سانتی گراد است که از راه دهان (زیر زبان) بین ۲/۳۷ تا ۹/۳۷ و از راه رکتوم یا مهبل حدود نیم درجه بیشتر از جای دیگر است. اما زیر بغل اندکی کمتر از این است، شب‌ها درجه حرارت بیشتر از روزها و درجه حرارت افراد سالم هم با یک‌دیگر تفاوت دارد.

در اکثر موارد تب یک علامت بیماری عفونی است که با کمک سایر علائم و تست‌های آزمایشگاهی پی به تشخیص برده می‌شود، لیکن در بیشتر موارد علت تب نامشخص و دشوار می‌گردد.

درباره تب بیشتر بخوانید

در این صورت باید با ثبت دقیق علائم بیماری، کمک از تشخیص آزمایشگاهی، پرتونگاری، دقت در سوابق بیمار مخصوصاً بیمار آلوده از مسافرت برگشته یا مسافر، مصرف داروها و یا غذاهای به کار برده شده به وسیله بیمار و گاهی با اکتشافات عمل جراحی می‌توان پی به علت تب برد.

در حدود ۴۰ درصد از تب‌ها را به سختی می‌توان تشخیص داد که این‌ها بیشتر مربوط به عامل عفونی است.

۲۰ درصد از تب‌ها مربوط به سرطان‌ها و ۱۵ درصد مربوط به بافت هم‌بند و بقیه مربوط به علل مختلف است کمی از تب‌ها ( حدود پنج درصد) هم تشخیص داده نمی‌شوند. گاهی تب‌های خفیف ممکن است عامل روانی داشته باشد.برچسب ها
تب بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 0 رأی