پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: دوشنبه 1399/9/24 (9:0) تعداد بازديد: 14590 بار

کلید درمان لاغری

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای لاغری از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از aluko ayomiposi و Quino Al و Annie Spratt
لاغری و درمان آن

باید به درمان آن کوشید زیرا لاغری خود باعث قبول بیماری است. علت لاغری را اول بایستی جستجو کرد تا درمان آن آسان شود. باید دید که لاغری مربوط به کمبود غذا یا در اثر ناراحتی‌های روحی است یا ناراحتی‌های داخلی که بیشتر مربوط به دستگاه گوارشی است یا ارمونی و غیره است.

پس از پیدا شدن علت و رفع آن می‌توان از داروهای چاق کننده گیاهی استفاده نمود. فرد لاغر بایستی حمام نیم گرم یک روز در میان داشته باشد و بعد از حمام کمی روغن به بدن بمالد و جامه‌های نرم پوشد.

درباره چاق شدن بیشتر بخوانید

به آرامش روان و به آسایش توجه کند، عطر های خوشبو به‌کار برد و از زحمت زیاد و گرسنه ماندن و خوردن چیزهای شور و ترش و از ماندن زیاد در حمام بپرهیزد.

آرد برنج نیم کیلو با آب به‌پزند سپس 250 گرم شکر به آن اضافه کرده کمی روغن بیافزایند تا به صورت حلوا درآید. پس از پخته شدن یک لیوان عرق گاوزبان و یک لیوان عرق بیدمشک یا گلاب اضافه کرده خوب به هم بزنند تا رقیق شود.

مغز بادام، مغز پسته، مغز فندق، مغز گردو از هر کدام 200 گرم همه را نرم کوبیده به حلوای فوق اضافه کرده در یخچال نگه‌داری نموده روزی سه قاشق غذاخوری یا بیشتر میل نمایند.

چون این معجون به صورت غذا درآمده است می‌توان به‌جای غذا از آن استفاده نمود.برچسب ها
لاغری بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 0 رأی