پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: سه‌شنبه 1399/10/2 (9:34) تعداد بازديد: 15883 بار
 در مجموع 4 راي

چگونه ورم بیضه را درمان کنیم؟

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای ورم بیضه از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Andrea Piacquadio و Nathan Cowley و Jonathan Rados
ورم بیضه

بسیاری از بیماری‌ها موجب ورم بیضه‌ها می‌شود که مهم‌ترین و شایع‌ترین آن‌ها ورم بیضه در مبتلایان به تب مالت و ورم بیضه در بیماران مبتلا به اریون یا ورم غده بناگوش می‌باشد.

ضربه‌ها، واریس بیضه و آب آوردن آن‌ها و بیماری‌های بدخیم نیز عامل مهمی در بزرگ شدن بیضه‌ها می‌باشد. عفونت‌ها را به طور کلی نبایستی از نظر دور داشت، برای معالجه مبتلایان به ارکیت (ورم بیضه) با معالجه بیماری اصلی بهبودی می‌یابند.

درباره سلامت بیضه بیشتر بخوانید

از نظر گیاه درمانی مهم تعدیل مزاج و پاکسازی عامل بیماری است که آن را خلط غالب گویند که با شناختن علائم و نشانه‌های هر یک از مزاج‌های چهارگانه، معالجه و درمان آن آسان می‌شود.

تخم خرفه، اسپرزه، تخم گشنیز، برگ تاجریزی یا دانه آن، برگ کاسنی و یا تخم آن، آرد جو، آرد باقلا و عدس را مخلوط کرده خمیر نموده بر محل تورم ضماد نمایند یا بابونه، مغز ناخنک، آویشن شیرازی، تخم کتان، برگ کلم را نرم کوبیده با لعاب اسپرزه خمیر کرده ضماد نمایند.

یا پماد بابونه یا مغز ناخنک یا تخم شوید را کوبیده با لعاب دانه خطمی خمیر کرده ضماد کنند. معالجات فوق مربوط به مزاج دموی می‌باشد.برچسب ها
بدن غدد بیضه بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 4 رأی