پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: دوشنبه 1399/12/11 (10:28) تعداد بازديد: 14284 بار

راهکارهای خشکاندن شیر مادر

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای کم کردن شیر مادر از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Taryn Elliott و NIKOLAY OSMACHKO و Dave Clubb
کم کننده‌های شیر

اگر به عللی لازم شود که شیر مادر را به‌خشکانند از دستور زیر استفاده می‌شود، مثلاً: در بعضی اوقات مثل فوت نوزاد و یا علل دیگری که پیش آید که لازم شود شیر خشکیده شود از کم کننده‌های زیر استفاده شود.

شیر مادر
ایی حکیم | اولین عطاری آنلاین در ایران

هر چه مجفف (خشک کننده) رطوبات و محلل باشد و تقلیل منی کند آن نیز مقلل شیر است. چیزهایی که زیادکننده خون قاعدگی باشند زیاد کننده شیر هستند، در صورتی که تمایل به کم کردن شیر باشد بایستی غذا و خوردنی‌ها را کم کرده در عوض از کاهو، عدس، سرکه، آب لیمو، آب سماق و سداب استفاده نمایند.

لعاب اسپرزه با اوشق حل شده در آب یا آرد باقلا، تخم شنبلیله و روغن گل یا زیره کوبیده در عسل و سرکه یا لاک و مردار سنگ در روغن گل و سرکه یا گل ارمنی یا عدس و سرکه یا گل ارمنی یا زیره، سرکه و گلاب یا برگ اسپرزه، برگ سداب، عدس و باقلا یا جوز یا تخم کرفس کوبیده به محل سینه‌ها ضماد نمایند.

خشک شدن شیر
ایی حکیم | اولین عطاری آنلاین در ایران

این عمل را یک هفته ادامه داده تا شیر خشک شود، خوردن ریحان کوهی قاطع شیر است. ضماد کنجد بر سینه‌ها و ضماد نعنای کوبیده، ضماد باقلا، تخم خیار و تخم شربتی به صورت ضماد خشک کننده سریع است.برچسب ها
بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 0 رأی