پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: دوشنبه 1399/12/11 (10:28) تعداد بازديد: 14481 بار

راهکارهای خشکاندن شیر مادر

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای کم کردن شیر مادر از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Taryn Elliott و NIKOLAY OSMACHKO و Dave Clubb
کم کننده‌های شیر

اگر به عللی لازم شود که شیر مادر را به‌خشکانند از دستور زیر استفاده می‌شود، مثلاً: در بعضی اوقات مثل فوت نوزاد و یا علل دیگری که پیش آید که لازم شود شیر خشکیده شود از کم کننده‌های زیر استفاده شود.

هر چه مجفف (خشک کننده) رطوبات و محلل باشد و تقلیل منی کند آن نیز مقلل شیر است. چیزهایی که زیادکننده خون قاعدگی باشند زیاد کننده شیر هستند، در صورتی که تمایل به کم کردن شیر باشد بایستی غذا و خوردنی‌ها را کم کرده در عوض از کاهو، عدس، سرکه، آب لیمو، آب سماق و سداب استفاده نمایند.

لعاب اسپرزه با اوشق حل شده در آب یا آرد باقلا، تخم شنبلیله و روغن گل یا زیره کوبیده در عسل و سرکه یا لاک و مردار سنگ در روغن گل و سرکه یا گل ارمنی یا عدس و سرکه یا گل ارمنی یا زیره، سرکه و گلاب یا برگ اسپرزه، برگ سداب، عدس و باقلا یا جوز یا تخم کرفس کوبیده به محل سینه‌ها ضماد نمایند.

این عمل را یک هفته ادامه داده تا شیر خشک شود، خوردن ریحان کوهی قاطع شیر است. ضماد کنجد بر سینه‌ها و ضماد نعنای کوبیده، ضماد باقلا، تخم خیار و تخم شربتی به صورت ضماد خشک کننده سریع است.



برچسب ها
بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 0 رأی