پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: سه‌شنبه 1400/3/18 (14:28) تعداد بازديد: 14807 بار

سفت و کوچک شدن سینه

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای سفت شدن و کوچک ماندن پستان ها در نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Zhanna Fort و Karolina Grabowska و Andrea Piacquadio
سفت شدن شدن و کوچک ماندن سینه ها

پوست خشخاش یا کوکنار صحرایی 2/5 گرم، شوکران 5 گرم، سفیداب قلع، گل سرشوی و اقاقیا هر کدام 10 گرم و عدس 20 گرم همه را نرم کوبیده با آب بارهنگ خمیر کرده ضماد نمایند.

این عمل را چندین روز بایستی ادامه داده و سینه‌ها را با سینه‌بند بسته دارند تا به‌تدریج کوچک شوند. 20 گرم تخم خرفه و 10 گرم مازو نرم کوبیده در سرکه حل کرده ضماد کنند.

یا زیره 15 گرم نرم کوبیده با آب و سرکه به مدت سه روز ضماد کنند. بایستی توجه نمود که ضماد مرتباً در 24 ساعت روی سینه‌ها قرار داشته باشد، این عمل را در هر ماه سه بار هر دفعه سه روز بایستی ادامه دهند.

دیگر زاج را نرم کوبیده در روغن گل حل کرده هر روز به‌مالند و یا صدف سوخته را با آرد جو و سرکه ضماد کرده سه روز به حال خود واگذارند. باید توجه شود که زاج و روغن گل به صورت مالیدنی به کار می‌رود ( به صورت ضماد).

یک عدد بادنجان را خورد کرده در سایه خشک نموده با پیه گاو مخلوط کرده بمالند. یا گل ارمنی و مازو را برابر هم ساییده در عسل حل کرده ضماد کنند. یا بارهنگ را در سرکه پخته یا بارهنگ و بادرنجوبه را در سرکه پخته ضماد کنند. اقاقیا و صمغ عربی را نرم کوبیده شب به‌مالند و صبح بشویند.

آرد جو، پوست انار و چوب درخت گز را ساییده در شیر جوشانده در هر ماه بعد از پاک شدن از قاعدگی به مدت سه روز ضماد کنند. کوبیده برگ به و سیب برای سفت شدن سینه‌ها به کار می‌رود.

دیگر مصطکی و عفض و کندر به نسبت مساوی نرم کوبیده در سرکه پخته سپس با سفیده تخم‌مرغ آمیخته شب ضماد کنند و صبح بشوند. هر عضوی را که با این داروها ضماد یا مالش دهند کوچک‌تر از طبیعی خواهد شد.برچسب ها
بدن پستان سلامتی تندرستی

  
دارای امتیاز  از 0 رأی