پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: سه‌شنبه 1400/3/25 (12:13) تعداد بازديد: 14578 بار

نازایی و ترشحات غیر چرکی

مــــرجــــع: 📕 نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)نویسنده: 📝 صفدر صانعی
توصیه های طب سنتی
تدابیری برای نازایی به علت ترشحات غیر چرکی از نگاه طب سنتی
منبع

نسخه‌ی شفا (گل و گیاه)، دکتر صفدر صانعی، انتشارات حافظ نوین، تهران، ۱۳۸۶ | عکس از Meruyert Gonullu و Polina Zimmerman
نازایی به علت ترشحات غیر چرکی

انیسون، بومادران و مر را به نسبت مساوی شیاف ساخته استعمال نمایند. کندر و گنار از هر یک 10 گرم، مرمکی و مقل از هر کدام 10 گرم، مصطکی، ریشه مرجان، ریشه انجبار، ریشه ایرسا، بسفایج، مخلصه و گل ارمنی نیز از هر کدام 10 گرم همه را نرم کوبیده در یک شیشه مربای بالنگ ریخته روزی سه قاشق مرباخوری میل نمایند.

برای ترشحات زنانگی و هم‌چنین خونریزی‌های نامرتب روزی 20 گرم ریشه انجبار را جوشانده صبح و عصر میل نمایند. شستشوی ترشحات رحم نیز با این جوشانده بهبودی می‌یابد. در خونریزی‌های رحمی یا جای دیگر توأم کردن برنجاسف و ریشه انجبار توصیه می‌شود.

برای تصفیه رحم باید سبوس گندم یا جوزالسرو، برنگ کابلی، زاج، شحم حنظل را جوشانده رحم را بشویند. سپس میوه کاج، پوست انار، برنگ کابلی، گل بابونه، گل بومادران و بادیان از هر کدام 5 گرم جوشانده یک هفته صبح و عصر میل نمایند.

درباره تدابیر بارداری بیشتر بخوانید

یا ابهل، ریشه ایرسا، بسفایج، تخم شوید، تخم هویج، بهمن پیچ، گل بابونه، بومادران و بادیان از هر کدام 15 گرم، 10 روز صبح و عصر جوشانده میل نمایند.

نسخه برای باردار شدن: ابوخلسا (هواچوبه) 10 گرم نرم کوبیده در آب حل کرده با شیر 5 گرم صبح و 5 گرم عصر میل شود. این عمل را به مدت سه روز ادامه داده و بایستی بعد از پاک شدن شروع نمایند.برچسب ها
بارداری بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 0 رأی