پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: يكشنبه 1400/7/18 (15:41) تعداد بازديد: 544 بار

ناتوانی‌های جنسی

مــــرجــــع: 📕 درمان ناتوانی‌های جنسی در مکتب طب ایرانینویسنده: 📝 محمد عبادیانی
توصیه های طب سنتی
اسباب ناتوانی های جنسی یا علل ضعف باه
منبع

درمان ناتوانی های جنسی در مکتب طب ایرانی، دکتر محمد عبادیانی، انتشارات نیاکان، تهران، ۱۳۹۶ | عکس از cottonbro
ناتوانی‌های جنسی

حکما، ناتوانی‌های جنسی را تحت عنوان ضعف باه طبقه بندی کرده اند. در مجموع، برای ضعف باه، اسباب جسمانی و نفسانی قایل شده‌اند.

در علم پزشکی رایج به این امور اعتنایی نمی شود؛ زیرا بیشترین توجه در اموز جنسی، به هورمون های جنسی معطوف است و در این رابطه، از تاثیر اختلالات اعضای رئیسه بر نیروی جنسی بسیار غفلت شده است. بر این اساس، جامعه پزشکی در درمان ناتوانی های جنسی توفیقات چندانی نداشته است چرا که بیشتر درمان های رایج معطوف به هورمون درمانی بوده است.

درباره تدابیر جنسی بیشتر بخوانید

باید دانست اعضای رئیسه، مبدا تولید روح و قیاست. بدون قوا، صدور فعل در اندام ها ممکن نیست. بدیهی است اندام های جنسی زمانی قادر به صدور افعال محوله می شوند که قوای کافی به آنها برسد. برای رسیدن قوا به اندام ها نیز وجود ارواح ضروری است. روح و قوا نیز ققط در اندام‌های رئیسه تولید می‌شود. به این ترتیب، ملاحظه می‌شود در ناتوانی‌های جنسی آب از سرچشمه گل است و بایستی از سر چشمه، یعنی اعضای رئیسه آن را اصلاح کرد. با عنایت به آنچه بیان شد، در می‌یابیم ضعف اعضای‌رئیسه یعنی ضعف دماغ، ضعف قلب، ضعف کبد و ضعف قضیب و خصیتین از مهم ترین اسباب ضعف باه به شمار می‌رود.برچسب ها
جماع سلامتی تندرستی

  
دارای امتیاز  از 0 رأی