پشتیبانی
به وب سایت ایی حکیم، پایگاه تخصصی طب سنتی ایران خوش آمدید.
تاريخ درج: دوشنبه 1401/8/9 (17:19) تعداد بازديد: 353 بار

جلوگیری از سرماخوردگی

مــــرجــــع: 📕 روش‌های پیشگیری و کنترل بیماری‌ها با غذانویسنده: 📝 حسین میرحیدر
توصیه های طب سنتی
اجتناب از سرماخوردگی و آنفولانزا
منبع

روش های پیشگیری و کنترل بیماری ها با مواد غذایی، حسین میرحیدر، دفتر نشر فرهنگ اسلامی، ۱۳۸۰ | عکس از Andrea Piacquadio
جلوگیری از سرماخوردگی

یکی از موثرترین راه‌های اجتناب از سرماخوردگی و آنفولانزا، عدم تماس با آبریزش از بینی اطفال و اشخاص مبتلا و دور بودن از عطسه همکاران بیمار و سرفه اشخاص مبتلا در کوچه و خیابان به‌خصوص اگر حفاظی در مقابل دهان و بینی ندارند و عدم شرکت در مجامعی است که عده‌ای اشخاص مبتلا به آنفولانزا در آن شرکت دارند.

از نظر رژیم غذایی باید سعی شود حتی الامکان از رژیمی که به تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن کمک می‌کند استفاده شود. خوشبختانه تعداد زیادی از انواع مواد غذایی وجود دارند که در این دوره به انسان کمک می‌کنند. تحقیقات کارشناسان نشان می‌دهد که برخی از غذاهایی که اغلب ما همه‌روزه می‌خوریم دارای ترکیبات شیمیایی توانایی هستند که می‌توانند بر ضد فعالیت ویروس‌ها موثر باشند.

درباره تدابیر سرماخوردگی بیشتر بخوانید

به‌طور کلی نقطه شروع و آغاز بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا از زمانی است که تعداد معدودی ویروس به داخل بدن انسان راه می‌یابند و همین که مستقر شدند فعالیت خود را برای تکثیر آغار می‌کنند.

اگر در این مرحله بدن با آن‌ها مقابله نکند و از تکثیر آن‌ها جلوگیری ننمایند، تعداد آن‌ها با سرعت زیادی افزایش می‌یابد و به احتمال زیاد پس از چند روز ممکن است کانون‌های عفونی ایجاد شود و ناچار شوند با استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های قوی که عوارض زیادی دارد عفونت را سرکوب کند.برچسب ها
سرماخوردگی بیماری ها

  
دارای امتیاز  از 0 رأی